Close

Elektrownia Słoneczna – Oszczędzaj na swoją emeryturę

7 maja 2017 1068 Views 0

Zobacz jak w prosty sposób elektrownia słoneczna generuje oszczędność, która będzie Twoją emeryturą.

Pomyśl o swojej przyszłości. Zastanawiałeś się jak zabezpieczysz swoją emeryturę? Mamy dla Ciebie bezpieczne rozwiązanie, które będzie przynosiło pasywny dochód nawet przez kilkadziesiąt lat.

Mowa tutaj o instalacji fotowoltaicznej produkującej energie elektryczną. Niezależnie czy prowadzisz własną firmę czy pracujesz na etacie, korzyści płynące z własnej produkcji energii elektrycznej są bardzo duże. Przede wszystkim stajesz się niezależny od  wzrostu ceny za energię elektryczną. Dla właściciela elektrowni słonecznej cena za wyprodukowanie 1 kWh przez cały okres użytkowania jest taka sama.

Jak produkcja energii elektrycznej ma się do emerytury?

Jeśli prowadzisz firmę produkcyjną wiesz, że koszty energii elektrycznej to jedna z większych składowych kosztów działania przedsiębiorstwa. Elektrownia fotowoltaiczna daje możliwość obniżenia ich  nawet o 90%. Oczywiście żeby oszczędność wynosiła 90% muszą być spełnione pewne warunki.
Pierwszy z nich to godziny w jakich pracuje zakład. Najlepiej jeśli produkcja prowadzona jest w trybie jednozmianowym dziennym.
Drugi to moc źródła wytwórczego. Musi być odpowiednio dostosowana do indywidualnych potrzeb energetycznych klienta. Spełniając powyższe warunki płacisz tylko 10% dotychczasowych kosztów za energię elektryczną. A co z resztą? Zaoszczędzone pieniądze możesz odkładać na przyszłą emeryturę.

Przyjmijmy, że roczna opłata za prąd to 6000 zł a instalacja fotowoltaiczna pokrywa 120% Twojego zapotrzebowania na energię elektryczną. Dlaczego 120%? Osoby prywatne posiadające instalacje PV rozliczane są zakładem energetycznym w formie opustów czyli wszystkie wyprodukowane nadwyżki są magazynowane w sieci i mogą być odebrane w stosunku 1 do 0,8. Dzięki takiemu dobraniu wielkości instalacji roczna opłata za pobraną energie wyniesie 0 zł. Jedyny koszt jaki pozostanie to opłaty abonamentowe. Wniosek? 6000 zł oszczędności w ciągu roku. I to wszystko już po 12 miesiącach od uruchomienia instalacji.

Wzrost cen za energię elektryczną jest nieunikniony ze względu na coraz  wyższe koszty wytworzenia prądu z węgla, który jest obecnie podstawowym surowcem energetycznym w Polsce. Podstawą to takich założeń jest polityka Uni Europejskiej, która stawia na odnawialne źródła energii. [opinia przedstawiciela Krajowej Izby Gospodarczej]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *